Priebeh hodnotenia

Súťažiaci budú zasielať práce elektronicky, ktoré Mestské kultúrne stredisko ďalej sprostredkuje porotcom anonymizované. 

Porota

Spoznajte profily porotcov

Lucia Lackovičová

Literárna publicistka, milovníčka literárnej a filmovej fantastiky recenzuje najmä žánrové knihy a spovedá autorov na autorskej strane v Magazíne o knihách.Moderuje predovšetkým literárne a vedecké podujatia. Napísala knihu Žena z Marsu (Artis Omnis, 2020), Výdych, nádych (Lindeni, 2022), je autorkou poviedok publikovaných vo viacerých zborníkoch a časopisoch (Dobré to je, Zombieslava, Samočistič, Signály, Mimo rytmu, Rybička, Už sa to nebude opakovať a ďalšie), zostavila a editorsky upravila viacero antológií poviedok, okrem iného knihu Slovensko Komické (2021) či Prešporské legendy ožívajú (2022), v ktorej autori súčasným spôsobom spracovali povesti Márie Ďuríčkovej. Vo Vydavateľstve SLOVART má na starosti mediálne aktivity a propágáciu autorov. Spoluorganizovala literárne súťaže Martinus Cena Fantázie a Fantasy Award (2013-2019). Jej vesmírom je dcéra Ela.

Róbert Kotian (1958)

Po skončení Filozofickej fakulty UPJŠ v Prešove (1983) pracoval ako editor historických publikácií vo Východoslovenskom vydavateľstve v Košiciach, od roku 1988 pôsobil v novozaloženom časopise Dotyky, od roku 1990 ako spravodajca a politický komentátor v denníku Smena. Od januára 1993 s väčšinou redakcie spoluzakladateľ denníka SME. Po odchode zo SME (2002) pracoval vo viacerých redakciách ako publicista a politický komentátor (Formát, Domino fórum, Hospodárske noviny). V Slovenskom rozhlase pracoval ako dramaturg relácie Z prvej ruky. V súčasnosti ako novinár na voľnej nohe je spolupracovníkom denníka Šport, dramaturgom a moderátorom relácie Dejiny.sk v Slovenskom rozhlase. Pre denník SME spolu s Martinom Kasardom pripravuje prílohu Magazín o knihách. Pre Východoslovenské vydavateľstvo zostavil antológiu slovenskej scifi pod názvom Planéta Zem potrebuje hrdinov (1990). Napísal dve knihy, Ako sa delil štát (Artis Omnis 2018) a 30 rokov po. Slovensko 1989-2019 (spolu s Ivanom Štulajterom, Artis Omnis 2019).

Peter Michalík (*1985)

Vydavateľ a knižný redaktor. Vyštudoval filozofiu, anglický jazyk a literatúru na Univerzite Komenského v Bratislave. Pracoval ako moderátor Rádia Devín, ako programový riaditeľ Bratislavského knižného festivalu BRaK a ako manažér zahraničných projektov Literárneho informačného centra. V súčasnosti sa venuje vlastnej vydavateľskej značke Monokel, zameranej na obrázkové knihy a komiksy, umeleckému prekladu z angličtiny a vlastnej tvorbe. Je chodec.