Priebeh hodnotenia

Súťažiaci budú zasielať práce elektronicky, ktoré Mestské kultúrne stredisko ďalej sprostredkuje porotcom anonymizované. 

Porota

Spoznajte profily porotcov

Zuzana Mojžišová

Na Vysokej škole múzických umení v Bratislave vyštudovala odbor Filmová a televízna scenáristika a dramaturgia, na tej istej škole na Katedre audiovizuálnych štúdií pôsobí od roku 2000. Okrem poviedok, štúdií a článkov, uverejnených doma i v zahraničí, má na konte niekoľko odborných publikácií – napr. Premýšľanie o filmových Rómoch (2014), O Del dživel/Boh žije (2014), O ľuďoch a snoch (2016), Za rómskym ľudom (2017) – a niekoľko knižných beletristických titulov Afrodithé (1997), Bon voyage (2010), Rozprávky na sedem dní (2012), Genius loci (2013), Modus vivendi (2019). Dva razy bola finalistkou literárnej ceny Anasoft litera.

Alexandra Pavelková

Publikovala dosiaľ trinásť kníh a veľa poviedok, jej príbehy vychádzajú aj v češtine, poľštine či filipínčine. Získala množstvo ocenení doma i v zahraničí. Píše filmové a knižné recenzie, a články o literatúre. Vedie internetový denník Fandom.sk, venuje sa podpore a propagácii slovenských autorov. Organizuje literárnu súťaž Ohnivé pero a výtvarnú súťaž Svet na tvoj obraz. Pomáha opusteným zvieratám a šíri osvetu o tomto probléme.

Rastislav Weber *1975

Publicista a recenzent, zakladateľ a vydavateľ internetového denníka zameraného na fantastiku – Fandom.sk (od 1999). Viacnásobný finalista Ceny Gustáva Reussa (1993-2002, 2. miesto v roku 2000). Autor conanovského románu Prameny Černé řeky (česky, 2002) a desiatok poviedok publikovaných v rôznych antológiách a časopisoch.

Pavol Rankov (*1964)

Žije na Záhorí a vyučuje na Univerzite Komenského v Bratislave. Je autorom štyroch zbierok poviedkových textov na hranici absurdity a fantastiky. V románoch Stalo sa prvého septembra alebo inokedy (2008), Matky (2011) a Legenda o jazyku (2018) sa zaoberal jednotlivcom v spoločensko-dejinných súvislostiach 20. storočia. Svätý mäsiar zo Šamorína (2016) je dystopia o Strednej Európe. Románom Miesta, čo nie sú na mape (2017) sa vracia k motívom z poviedok. V knihe Princezné a princovia (2020) spája postupy klasickej a modernej rozprávky.

Peter Michalík (*1985)

Vydavateľ a knižný redaktor. Vyštudoval filozofiu, anglický jazyk a literatúru na Univerzite Komenského v Bratislave. Pracoval ako moderátor Rádia Devín, ako programový riaditeľ Bratislavského knižného festivalu BRaK a ako manažér zahraničných projektov Literárneho informačného centra. V súčasnosti sa venuje vlastnej vydavateľskej značke Monokel, zameranej na obrázkové knihy a komiksy, umeleckému prekladu z angličtiny a vlastnej tvorbe. Je chodec.